Известување за пријава на екипи за сезона 2018/19

Известување за пријава на екипи за сезона 2018/19

Рокот за пријавување на екипи што ќе се натпреваруваат во сениорските први лиги во машка и женска конкуренција, како и за екипите што ќе се натпреваруваат во младите категории е најдоцна до 20 јуни 2018 година.

Екипите се пријавуваат на следните e-mail адреси:

  • Прва Лига Мажи; Прва Лига Жени – metalarikm@gmail.com
  • Младински Лиги – mjovceva@macedoniahandball.com.mk
  • Кадетски и Пионерски Лиги – daniela.damjanovska06@gmail.com

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ЕКИПИ – СЕЗОНА 2018/19

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,