Известување за полугодишна конференција на клубови од Сениорски лиги и Младински лиги на Македонија

Известување за полугодишна конференција на клубови од Сениорски лиги и Младински лиги на Македонија

Полугодишната конференција на клубовите од Сениорските и Младински лиги на Македонија во машка и женска конкуренција ќе се одржи во просториите на РФМ во Скопје на 25 декември 2018 (вторник) со почеток од:

11:00 часот – Прва лига мажи
12:00 часот – Супер лига мажи и жени
13:00 часот – Младинска машка и женска лига
13:45 часот – Кадетска машка и женска лига
14:15 часот – Пионерска машка и женска лига

                 ДНЕВЕН РЕД ЗА ПОЛУГОДИШНА КОНФЕРЕНЦИЈА НА СЕНИОРСКИ И МЛАДИНСКИ ЛИГИ

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,