Известување за годишна конференција на клубови од Кадетски и Пионерски лиги на Македонија

Известување за годишна конференција на клубови од Кадетски и Пионерски лиги на Македонија

Годишната конференција на клубовите од Кадетските и Пионерските лиги на Македонија во машка и женска конкуренција ќе се одржи во просториите на РФМ во Скопје на 23 јуни 2018 (сабота) со почеток од 11:00 часот.

ДНЕВЕН РЕД ЗА ГОДИШНА КОНФЕРЕНЦИЈА НА КАДЕТСКИ И ПИОНЕРСКИ ЛИГИ

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,