Известување: Полугодишна конференција на клубови од Суперлига Мажи и Женска Лига

Известување: Полугодишна конференција на клубови од Суперлига Мажи и Женска Лига

Конференцијата за ракометните клубови од Суперлига Мажи и Женска Лига ќе се одржи во просториите на Ракометната Федерација на Македонија на 20 јануари 2016 година со почеток од 12:30 часот.

izvestuvanje

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,