Информација за прес конференција

Информација за прес конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија ве информира дека во вторник (9 јануари 2018 година) со почеток од 15:30 часот во просториите на Македонски Телеком во Скопје (Атриум Сала, 10 кат), ќе се одржи прес-конференција по повод соработката на Ракометната Федерација на Македонија и телекомуникацискиот оператор – Македонски Телеком и настапот на Македонската ракометна репрезентација на Европското Првенство – Хрватска 2018.

Со почит,
Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,