Информација за прес-конференција

Почитувани спортски пријатели и претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија, Ве поканува на прес-конференција по повод претстојниот настап на македонската машката сениорска репрезентација на Европското првенство во Шведска, Австрија и Норвешка во јануари 2020 година.

Прес-конференцијата ќе се одржи во понеделник (30 Декември 2019 година) во просториите на седиштето на РФМ во Скопје, со почеток од 12:30 часот.

Со почит,
Ракометна Федерација на Македонија

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,