Информација за прес-конференција

Информација за прес-конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ве известуваме дека веднаш по завршувањето на ракометниот натпревар од баражот за СП 2019 помеѓу репрезентациите на Македонија и Романија во Скопје, во конгресната сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи прес-конференција. На прес-конференцијата ќе можат да присуствуваат сите акредитирани медиуми за натпреварот.

Натпреварот Македонија – Романија ќе се одигра во недела (10 јуни) со почеток од 20:30 часот.

Со почит,
Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,