Покана за прес-конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија Ве поканува на прес- конференција по повод назначување на нов селектор на машката сениорска ракометна репрезентација на Р. Македонија.

Настанот ќе се одржи на 03.03.2019 (недела), во конференциската сала “Скала 1” – Хотел „Холидеј Ин“ Скопје, со почеток во 12:00 часот.

Покана за прес-конференција.

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,