Информација за извлекување на натпреварувачки броеви за Плеј Оф и Плеј Аут во машка и женска конкуренција

Информација за извлекување на натпреварувачки броеви за Плеј Оф и Плеј Аут во машка и женска конкуренција

Денес со почеток од 12:00 часот во просториите на РФМ, ќе се одржи извлекувањето на натпреварувачките броеви за продолжение на сезоната во машка (Плеј Оф и Плеј Аут) и женска (Плеј Оф и Плеј Аут) конкуренција.

Екипи во Суперлига Плеј Оф (мажи):

 • Вардар
 • Металург
 • Еурофарм Работник
 • Пелистер
 • Бутел Скопје
 • Пролет 62

Екипи во Суперлига Плеј Аут (мажи):

 • Охрид 2013
 • Струга
 • Радовиш
 • Вардар Јуниор
 • Прилеп 2010
 • ГРК Борец

Екипи во Плеј Оф (жени):

 • ЖРК Металург
 • ЖРК Куманово
 • ЖРК Стружанка
 • ЖРК Пелистер
 • ЖРК Вардар

Екипи во Плеј Аут (жени):

 • ЖРК Спартак
 • ЖРК Деспина
 • ЖРК Гевгелија
 • ЖРК Цемс
 • ЖРК Овче Поле
Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,