Информација за извлекување на Куп на Македонија

Информација за извлекување на Куп на Македонија

Почитувани,

По барање на коорганизаторот ЖРК Куманово и Општина Куманово за организација на купот на РМ, извлекувањето за полуфиналните натпревари во машка и женска категорија ќе се одржи на ден 03.05.2019 (петок) со почеток во 12:00 часот во просториите на РФМ.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,