Иле Темелковски го објави списокот на Младинската репрезентација

Иле Темелковски го објави списокот на Младинската репрезентација

Селекторот на Младинската репрезентација на Македонија (до 21 година), Иле Темелковски, ги соопшти имињата на ракометарите на кои ќе смета за подготовките и настапот на Квалификацискиот турнир за Светското Првенство 2017.

Нашата Младинска репрезентација се наоѓа во група со Полска, Португалија и Турција, а квалификацискиот турнир ќе се одигра во Скопје во периодот од 4 до 6 јануари 2017. Само првопласираната репрезентација обезбедува учество на Светското Првенство што ќе се игра во Алжир во втората половина на јули 2017 година.

Младинската репрезентација ќе се подготвува заедно со Сениорската во најголемиот дел од подготвителниот период, а заминувањето за Маврово за првиот собир за почеток на подготовките е предвидено за вторник (20 декември) од 09:30 часот од пред канцеларијата на РФМ.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ ПОВИКАНИ ЗА ПРВИОТ СОБИР НА МЛАДИНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

ШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ ЗА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,