Фото: Одработен првиот тренинг во Словенија

Фото: Одработен првиот тренинг во Словенија

Машката сениорска репрезентација на Македонија, од синоќа е во Словенија каде утринава го одработи првиот тренинг пред двете контролни средби против домаќинот што ќе се играат денеска и утре.

Избраниците на селекторот Ивица Обрван денеска тренираа во салата во Кршко, каде вечерва од 18:00 часот ќе го одиграат првиот натпревар против Словенија. Утре, нашите репрезентативци ќе играат од 18:30 часот во Целје, натпревар од кој ќе се емитува пренос на локалните телевизии.

Покрај натпреварите против Словенија, Македонија во склоп на подготовките за ЕП ќе одигра уште две пријателски средби против Црна Гора во Скопје, закажани за 10 и 11 јануари.

Европското Првенство во Полска почнува на 15 јануари, а Македонија своите натпревари од групата ќе ги игра во Краков против Франција, Полска и Србија.

image-7f3b1b0963d257f7232fdbefbcb04075c7fe8d13dfc0c03f915329eacb28479a-V

image-27c3e9cada8205f17fd2dc5abdb1f6966219e032b842df5fa4ae851a0c327350-V

image-1840661e0b2b79af1bafe2a7d809488c38c7588d2735e938dec98348a073029d-V

image-f91488d80704d545c4f78d0d06525aeb36e81185a57f9e2fa8cc8cf471a6ff42-V (1)

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,