(Фото) Признание од ЕХФ за РФМ за ТОП организатор на Европски натпреварувања

(Фото) Признание од ЕХФ за РФМ за ТОП организатор на Европски натпреварувања

На денешниот конгрес во Букурешт, челните луѓе на ЕХФ му врачија признание на Генералниот Секретар на РФМ, Филип Милошевски, за особен придонес во ракометот низ организацијата на Европските Првенства.

Наградата на Милошевски му ја врачија Претседателот на ЕХФ, Жан Брио и Генералниот Секретар на ЕХФ, Мајкл Видерер, препознавајќи ја Ракометната Федерација на Македонија како „ТОП организатор на европски натпреварувања“.

Потенцирајќи на добрата организација на последното женско Европско Првенство до 17 години што летово се одржа во Скопје, Македонија стана само 15-та земја во Европа што во историјата го добила овој престижен епитет.

image-b60ad474a5a6366c945f268e1a1577a57649d22fd83f5829555ed3b8595f0fb8-V

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,