Фото: Младинците пристигнаа во Доха. Вечерва првата пријателска со Катар

Фото: Младинците пристигнаа во Доха. Вечерва првата пријателска со Катар

Младинската машка ракометна репрезентација на Македонија (до 21 година) од вчера е во Доха каде утрово го одработи и првиот тренинг пред двете пријателски средби со домаќинот Катар.

Селекторот Иле Темелковски на располагање ќе има 16 ракометари кои против Катар ја работат последната фаза од подготовките за настап на Светското Првенство во Алжир. Првата од двете подготвителни средби со Катар се игра вечерва од 18:00 часот, а вториот натпревар е предвиден за утре од истиот термин.

Младинската репрезентација на Македонија настапот на Светското Првенство го почнува на 18 јули со дуел против Русија. Во групната фаза, нашите репрезентативци ќе се сретнат уште со Шпанија, Тунис, Бразил и Брукина Фасо. Четирите најдобропласирани селекции од групата, го продолжуваат натпреварувањето во елиминациската фаза.

viber image viber image2 viber image3

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,