Младинките отпатуваа за Франција. Утре почнуваат квалификациите за СП

Младинките отпатуваа за Франција. Утре почнуваат квалификациите за СП

Македонската женска младинска репрезентација (У20) денеска отпатува за Франција каде во периодот од петок до недела ќе настапи на квалификацискиот турнир за Светското Првенство 2016 година.

Избраничките на Симе Симовски, по подготовките во Скопје во текот на оваа седмица, утре го отвораат турнирот со натпреварот против Израел, а во сабота и недела ќе се сретнат уште со Словенија и домаќинот Франција. Само најдобропласираната екипа обезбедува учество на Светското Првенство. Првите два натпревари ги играме во терминот од 14:30 часот, додека мечот од последното коло против Франција е закажан да почне од 15:00 часот.

Распоред на натпревари:
18.03.2016 (14:30) Македонија – Израел
19.03.2016 (14:30) Македонија – Словенија
20.03.2016 (15:00) Македонија – Франција

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,