Доделени наградите за “Спортисти на годината 2019”

Доделени наградите за “Спортисти на годината 2019”

Во Националната опера и балет во Скопје се одржа церемонија за свечено доделување на награди и признанија за најдобрите спортисти во 2019 година.

Ракометарот на Вардар, Стојанче Стоилов е прогласен за спортист на годината.

Sportist na godinata 2019

Во категоријата на најуспешни национални тимови, наградата ја доби женската сениорска репрезентација во женска конкуренција.

80562767_498131501054516_3383973387847073792_n

Најуспешна национална федерација е Ракометната федерација на Македонија.

81173726_646265992778062_5771388224127631360_n

Фото: Филип Вирановски (Гол.мк)

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,