Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир и настап на меѓународни пријателски натпревари

Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир и настап на меѓународни пријателски натпревари

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир за меѓународни пријателски турнири во Србија и Романија.

Список на ракометари

Репрезентацијата на Македонија на пријателскиот турнир во Стара Пазова, Србија ќе одигра два пријателски натпревари против репрезентацијата на Кувајт.

25.12.2019 (среда) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

26.12.2019 (четврток) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

Во Романија нашата репрезентација ќе настапи на “Трофеј Карпати” (Фајнл Фор турнир) во Букурешт. На “Трофеј Карпати” учествуваат репрезентациите на Македонија, Алжир, Романија и Холандија.

Распоред на натпревари:

28.12.2019 (сабота) 16:00 часот Македонија – Алжир

28.12.2019 (сабота) 18:00 часот Романија – Холандија

29.12.2019 (недела) 16:00 часот Натпревар за 3-то место

29.12.2019 (недела) 18:00 часот Натпревар за 1-во место

Собирот на репрезентацијата е закажан за ден 20.12.2019 (петок) во Хотел Александар Палас со почеток во 13:00 часот.

 

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,