Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за квалификациските натпревари за ЕП 2020

Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за квалификациските натпревари за ЕП 2020

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата на Турција и репрезентацијата на Грција за обезбедување на пласман на ЕП 2020.

Список на ракометари

Сениорите на 12.06.2019 го играат петтиот натпревар во квалификациите против Турција во Ескишехир во 18:00 часот.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,