Червар го објави поширокиот список за Квалификациите за ЕП 2018

Червар го објави поширокиот список за Квалификациите за ЕП 2018

Селекторот на Сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија, Лино Червар, го објави поширокиот список на ракометари за натпреварите против Украина и Чешка во рамки на Квалификациите за ЕП Хрватска 2018.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Натпреварот против Украина ќе се одигра во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје на 2 ноември со почеток од 18:30 часот, додека на 5 ноември и гостуваме на селекцијата на Чешка. Во нашата квалификациска група се наоѓа и репрезентацијата на Исланд.

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,