Акредитирање за натпреварот Македонија – Швајцарија

Акредитирање за натпреварот Македонија – Швајцарија

Почитувани,

Ве известуваме дека за натпреварот од квалификациите за ЕП 2016 година, меѓу машките сениорски репрезентации на Македонија и Швајцарија сите медиуми што сакаат да известуваат за натпреварот ќе треба да се акредитираат за истиот.
Ве молиме барањето за акредитации од Вашите редакции (новинари ,фотографи и сниматели) да бидат испратени најдоцна до понеделник (27 октомври 2014 година) до 14 часот на следните е-маил адреси:

 

agjorgjevikj@macedoniahandball.com.mk

skarbeska@macedoniahandball.com.mk

 

Акредитациите ќе можат да се подигнат во вторник (28.10.2014 година) во просториите на Ракометната федерација на Македонија, после 15 часот.

Натпреварот меѓу Македонија и Швајцарија ќе се одигра на 29 октомври во Скопје, во салата „Борис Трајковски“ со почеток во 17,45 часот.

 

Со почит,

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,