септември 27, 2018

Победа на Женската ракометна репрезентација против Италија

Македонските ракометарки денеска на пријателскиот натпревар против репрезентацијата на Италија извојуваа победа од 26 – 23. Натпреварот се одигра во салата Автокоманда во пријателска атмосфера. Македонската

Прочитај повеќе

Информација за медиуми за пријателски натпревари Македонија – Италија

Информација за медиуми Почитувани, По барање на селекторот на женската сениорска репрезентација г-дин Симе Симовски Ве известуваме дека првиот пријателски контролен натпревар помеѓу репрезентациите на

Прочитај повеќе